Uzun Saç Modelleri

en-son-uzun-gur-sac-modelleri-koleksiyonu

Uzun Saç Modelleri

Bir insan giyimine kuşamına ne kadar dikkat ediyor ise; saç modeline de o kadar dikkat etmelidir. Zira giyim, aksesuar, saç modeli ve bayanlarda da makyaj, bir bütün olarak güzel bir duruş sergilemelidir. Ancak bu şekilde tam manası ile şık ve zarif görünüm yakalanmış olacaktır. Erkeklerde giyim ve aksesuar ile birlikte uyum içerisinde olması gereken saçlar; yüz şekline göre tercih edilmelidir. Kadınlarda da giyim ve aksesuarın yanı sıra; makyaja göre tercih edilmesi gereken saçlar, yine kişinin yüz şekline göre oluşturulmalıdır. Özellikle son yıllarda hem erkekler, hem de hanımlar tarafından uzun saç modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok erkek de artık kadınlar gibi uzun saçlara sahip olmak istiyor ve bu yüzden de saçlarını uzatıyor. Ancak bu esnada bakımının da tam olarak yapılması gerekiyor. Aksi halde bakımsız saçlar; hacimsiz ve kötü bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden saçlarını uzatacak ve uzun saç modeli tercih edecek olan kişilerin; saçlarına gereken özeni de göstermeleri gerekmektedir.

Eğer uzun saç modelleri arasından bir tercih yapacak iseniz; farklı ortamlara uygun olacak şekilde birçok farklı modeli de tercih edebilirsiniz. Uzun saçlara sahip olan bayanlar özel gün ve geceler için abiye saçları ve topuzlu saç modelini tercih ederken; günlük yaşantılarında at kuyruğu, dağınık, kabarık modeli uygun buluyorlar. Aynı zamanda saçlar uzun olduğu için ören ve örgülü saç modelini tercih eden bayanlar da bulunuyor. Erkekler ise uzun saçlarını genelde örerek farklı bir hava yakalamayı planlıyorlar.

Uzun saçlara birçok farklı modelin uygulanabilir olması; uzun saç modelleri alanının daha fazla rağbet görmesine yardımcı olmaktadır ve birçok kişi de uzun saçları ile ayrı bir tarza sahip olmaktadır.

En fazla tercih edilen uzun saç modelleri aşağıdaki galeride sizler için yer almaktadır; teker teker bakarak, kendiniz için en uygun olanına karar verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Çanta Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Yazılar