İlkbahar Tesettür Şal Modelleri

yesil-sal

Şallar kadınların son yıllara göre en çok kullandıkları aksesuarlarda ilk sıralarda.Bunun sebebi eşarba göre pratik bir şekilde bağlamak ve birçok çeşidi bulunması.

Çoğu tesettür kıyafetlerinde olduğu gibi tasarımcılar şalların tasarımına da büyük önem veriyor.Peki bu seneki şallarda bizi neler bekliyor?

Bu sene şallarda ki en büyük göze çarpan değişiklik boncuk süslemesi.Bu boncuklar şallara iki şekilde monte ediliyor.Bunlar; dikişli boncuklar ve yapıştırma boncuklar.

Şallarda bizi bekleyen diğer bir özellik ise, pamuk detayı.Şallarda kumaşların çoğu pamuklardan yapılıyor.Bu pamuklar şallarda, saçımızdan kaymayan bir yapı sağlıyor.Ayrıca yumuşak dokusu ile takmaktan zevk alacaksınız.

Pamuktan bahsetmişken ipekten bahsetmek olmaz.Fiyatları biraz pahalı olsa da ipeklere karşı bir sempatisi olan tesettürlü bayanlar bunu dert etmeyecektir.İpek şallar gecelerde,özel bir günler takılabilecek en cazip aksesuar.Ayrıca ipek şallarda çift desenli olarak önü ve arkasında değişik değişik işlemler görebiliriz.

Gündelik olarak şal kullanmak isteyenler içinde şallar düşünülmüş.Bunun için de dantelli şifon şallar ön planda.Yeşil,mavi,bordo ve lila şallarda en çok kullanılan renkler.yesil-sal yesil-beyaz-sal visne-curugu-sal tozlu-siyah-puskullu-sal tozlu-desenli-sal sari-sal ozlu-giyim-sal sari-yesil-sal siyaha-yakin-tonda-sal super-sal mavi-sal kirmizi-siyah-sal kirmizi-sal harika-sal cift-renk-sal aker-su-yesili-sal altin-sarisi-sal armada-ipek-sal benekli-sal guzel-renkli-sal aker-ipek-sal aker-ipek-kahverengi-sal acik-renk-sallar acik-mavi-sal

Bir önceki yazımız olan Ferace Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Yazılar