İğne Oyaları

İğne Oyaları renkli-iğne-oyası-masa-örtüsü-örnekleri

İğne Oyaları

Özellikle çeyizlik hazırlayacak olan genç kızlar için büyük bir önem arz eden iğne oyaları; farklı modelleri ile bayanların karşılarına çıkmaktadır. Genel olarak havlu kenarlarına, çeşitli örtülerine, tülbentlere ve diğer eşyalara işlenen bu oyalar; eşyaların daha güzel ve daha gösterişli bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Ancak bu noktada yapılışlarını iyi bir şekilde bilmek gerekmektedir. Aksi halde hatalı yapılan oyalar; çirkin bir görünüme yol açmaktadır. Farklı modellerin yer aldığı bu alanda; pembe çiçek oyası, yöresel iğne oyası, iğne oyası ile yapılan broşlar, kelebek oyası, yeni iğne oyası gibi birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından oya yapacak olan bayanlar en uygun modeli kolay bir şekilde bulmaktadırlar. Bu arada bayanların birbirlerine örnek olarak verdikleri oyalar da yine isteğe göre tercih edilebilir.

İğne Oyaları

Bayanların el işi konusunda olmazsa olmalarından olan iğne oyaları; farklı modelleri ve yapılışları ile dikkatleri çekmektedir. Bu alanda her insanın farklı bir tekniği vardır. Bu farklılık yöresel olarak da kendisini göstermektedir. Zira Güneydoğu’dan bir bayanın yaptığı iğne oyası ile, İç Anadolu’dan bir bayanın yaptığı iğne oyası farklılık gösterebilmektedir. Bu sayede de bu alanda zenginlik sağlanmaktadır ve herkes farklı bir iğne oyası işleyebilmektedir. Özellikle havlu ve tülbentlerde sıklıkla tercih edilen bu oyalar; daha gösterişli ve güzel bir görünüme sahip olmalarına da olanak tanımaktadır.

İğne Oyaları

Siz de eğer çeyiz hazırlayacak ya da çeşitli eşyaların kenarlarını süsleyecek iseniz; internetten örneklere bakabilirsiniz. Bu alanda karşınıza çok farklı modeller çıkacak ve bu sayede en güzel iğne oyaları arasında kendiniz için en uygun modeli tercih ederek uygulama fırsatı elde edeceksiniz. Bu sayede havlu, tülbent, broş gibi eşyalarınız daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Sizin için en güzel ve en fazla tercih gören iğne oyaları galerisi oluşturduk, aşağıdan bakabilirsiniz.

İğne Oyaları

Bir önceki yazımız olan Hamile Tunik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Yazılar