Bu Oyalar 2017’ye Damga Vuracak

ceyizlik-igne-oyasi-2017

Bu Oyalar 2017’ye Damga Vuracak

Çeyiz yapacak olan gelin adayları için özel olarak tasarlanan oya örnekleri; havlu ve tülbent gibi çeşitli eşyaların kenarlarına işlenmekte ve onları olduğundan daha güzel bir hale getirmektedir. Her yıl olduğu gibi, önümüzdeki yıl için de birçok farklı oya motifi; bu noktada gelin adaylarının karşılarına çıkmaktadır. Gelin adayları da bu sayede kendi zevklerine göre hareket ederek, havlu ve tülbent gibi çeyizde yer alacak olan eşyaları daha güzel bir hale getirmektedir. Gelin adaylarının bu konuda becerisinin ne kadar olduğu da; hangi oya modeli ile eşyalarını süsleyeceğini belirlemektedir. Eğer daha acemi denebilecek seviyede iseniz; mutlaka ilk önce tığ oyaları ile dantel örmeye başlayın. Burada acemiliğinizi attıktan sonra; iğne oyalarıyla da yine dantel örebilirsiniz. Tığ oyası modelleri; gelin adaylarının acemiliklerini üzerlerinden attıkları ve ustalaşmaya başladıkları oya türüdür. Burada ortaya konan çalışmalarla birlikte, gelin adayının el becerisi artar ve daha sonra iğne ile yapılan oya motiflerine geçilebilir. Ancak söylememiz gerekir ki; en muazzam motifler, iğne oyaları ile gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden siz de bir an önce acemiliğinizi tığ oyası ile atarak, iğne oyalarını kullanmaya başlayın arkadaşlar.

İğne ile yapılan iğne oyası modelleri; gelin adaylarının çok daha güzel çalışmalar ortaya koymalarına olanak tanımaktadır. Gelin adaylarının tülbent, havlu, masa örtüleri gibi eşyalarının daha modern ve çekici bir hale gelmesine olanak sağlayan iğne oyaları; birçok farklı motifi de beraberinde gelin adayının karşısına çıkarır. Gelin adayı; kendi zevki doğrultusunda hareket ederek, kendi hoşuna gidecek olan oya modelini işler. Ardından işlediği motifleri ve oluşturduğu tasarımları da; çeyizine koyarak, daha güzel bir hale gelmesine yardımcı olur. Gelin adaylarının bu konuda meziyet kazanmaları için; önceden harekete geçmeleri ve ellerini bu işe alıştırmaları gerekmektedir.

Eğer siz de 2017 çeyizlik oya modellerini merak ediyor ve bu oyalar içerisinden birçok motif seçerek, çeyizinizde yer vermek istiyorsanız; sizin için hazırlamış olduğumuz ve aşağıda yer alan örnek galeriye bakın ve bu motifler içerisinden hoşunuza en çok gidenleri seçerek, çeyizinizde kullanın.

Bir önceki yazımız olan Birbirinden Güzel Abiyelerle 2017’ye Merhaba Diyeceksiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Yazılar