2018 Tesettür Culotte Pantolon Modası

Tesettür modasının vazgeçilmezlerinden olan ve birkaç senedir de trendden düşmeyen culotte pantolonların nasıl daha iyi kombinleneceğini sizinle biraz konuşalım. Öncellikle bu tarz pantolon seçiminde yanlış kullanılan parçaları ve hataları ele alalım. Tabiki bilmeyenler için culotte pantolon tanımını es geçmeyelim.

Culotte pantolon son dönemlerinde trendi olan kısa pantolon çılgınlığı. 90’lar vari bol kesimlerin olduğu ve genellikle bileğin üzerinde biten pantolonlara moda dünyası culotte model pantolon terimini kullanıyor. Bu tarz pantolonlarda vücudun üst kısmına giyilen parça oldukça önemli, özellikle tesettür modasında bunu önemli hayli fazla. Maalesef üzülerek söylemeliyim ki çok fazla alternatifimiz olmasa da çok güzel seçeneklerimizde var.

Culetto Pantolon Kullanma Yöntemleri

Culotte pantolon tercih eden muhafazakar kısmın en büyük yanlışlarından biri üzerine giydiği üst parçanın dar kesim ve vücuda yapışan şeyler olması. Diyelim ki yaz aylarındayız ve rahat ortamlarda bulunuyoruz. Biz muhafazakar kesimin dışında olan kısım için bu oldukça kolay. Yüksek bel bir culotte pantolon ve bir t-shirt ile fazla abartıya kaçmadan sade şık olunabiliyor. Ancak durum bizler için öyle değil. Bunu bir örnekle gösterelim.

Trendyolmilla markasının bu sezon üretmiş olduğu nar çiçeği turuncu tonlardaki bu pantolon ile üzerine geçirilen renkli bluz spor şık olmak adına iyi bir seçim. Üzerine attığı denim ceket ile de sonbahar aylarında kurtarıcı bir kombin. Ancak ceketin modeli oldukça önemli. Fazla zorlama durmaması gerekli.

Eğer üst kısmı bu kombindeki gibi iki parçadan oluşturmak istiyorsak dış kıyafetin yani ceket bölümüne giren kısmı biraz bol kesim durması göze hoş geliyor.

Bu şekilde ceketin içine giydiğimiz parçanın darlığı göz zevkini bozmayacaktır. İkinci bir seçenek ise yine havanın soğuk olduğu dönemlerde işimize oldukça yarayacak bir kombin. Culotte pantolonlar ile harika duran triko kazaklar, en bollarından…
Bir örnekle işe başlayalım. Zara bu sezon sıkça bu modellerden kullandı. Yurtdışı fiyatı 49 $ olan bu şarap rengi pantolon ile üzerine giydiği salaş kazak enfes görünüyor.

2018 Tesettür Culotte Pantolon Modası Nasıl?

Pastel tonların ağırlıkta olduğu bir yıl geçirdik. Hemen hemen tüm markalarda gerek modaya ayak uydurmak adına gerekse beğenilen markaları takip etmek adına aynı tarzda kıyafetler üretti. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sene culotte pantolon senesiydi. Zara’nın bir başka kombini ise feminenliği koruyan tarzda hazırlanan bu fotoğrafta saklı.

Bu koyu renklerin hakim olduğu kombinde çevrenizdeki insanların ilgisini kolaylıkla çekmek yatıyor. Ancak ayağındaki ayakkabıları bu kombine uydurmak yerine daha farklı bir tarz ile kendinize uygun stili ortaya çıkarabilirsiniz. Bu kombinin altına sezonunda trendi olan sneakerlar oldukça hoş durur. Çok fazla abartıya kaçılmadığı sürece rengini ayarlamak zevkinize kalmış bir durum. Ancak teninize uygun olarak taktığınız şalınız ile de farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Genellikle triko kullandığınız zaman buna en uygun olan şal pamuklu olanlardır. Çok fazla alternatifi bulunan pamuklu şallar yapısı gereği kışın rahatlıkla kullanılabilecek tarzda. Düşünüldüğü zaman da triko ile en uyumlu şallar yine pamuklu olanlar.

Bir de desenli pantolonlar ile kombin olayı var. Zor görünse de gözünüzde fazla büyütmeyin. Bunun en kolay yolu desenli bir şeyin üzerine tek renk kullanmak. Bunda bir sakınca var mı? Asla…

Ancak ben diğerlerinden farklıyım, tarzımı ortaya koymam lazım diyorsanız bunun sırrı biraz zorlamakta. Desen üstüne desen kullanarak oldukça şık olmak mümkün. Ancak bunun kuralı şöyle:

Culetto Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Birbirinden çok alakasız desenleri ve renkleri bir arada kullanma!

Evet pantolonda kullandığınız renk üzerine giydiğiniz parçanın içinde mutlaka bulunsun. İki parçayı ortak noktada buluşturmak görünümün tamamlanmasını sağlayacaktır.

Kış aylarında rahatından ödün vermeyenler için birçok seçenek bulunuyor. Culotte pantolonlara en çok yakışan ayakkabının sneaker’lar olduğunu söylemiştik. Ancak bu modeli soğuk havalarda kullanmak istediğinizde pantolonun kısa olması nedeniyle aradaki açıklığı kapatacak botlarla müthiş şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.

Sol taraftaki kombinde gördüğünüz gibi üst kısımdaki parça ile uyumlu bir renkteki botla harikalar yaratılabilir. Kış aylarında üzerinize alacağınız kaşe bir kabanla tamamlayıp hemen fark edilebilirsiniz. Kaşe kabanlar hem asil görünmenizi hemde şık olmanızı sağlayacaktır.

Gelelim denim culotte pantolonlara…

Özellikle yaklaşan kış aylarında sıcak tutması adına en güzel seçenek denim pantolonlar. Altına giydiğiniz topuklu botlarla şık olmamak elde değil. Bunu bir örnekle açıklayalım.

Fotoğraflardaki tabiri caizse ‘açıklık’ sizi yanıltmasın. Kombinlemenin kuralını öğrendikten sonra yapacağınız birleşimler her türlü uyum içinde olacaktır.

Culotte pantolon yazımızda sizlere yanlış bilinenleri ve doğrularını anlatmaya çalıştık. Bu kış bu tarz pantolonları kullanarak en şık siz olacaksınız..

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Yazılar